Over De Hoop
de Jordaan - jordaan koffie drinken

De Hoop ggz start met Challenge Vrouwenprogramma

Per 5 september 2011 is het aanbod van De Hoop ggz uitgebreid met een speciale behandelgroep voor vrouwen: het Challenge Vrouwenprogramma. Vanaf nu kunnen vrouwen die kampen met een verslaving worden opgenomen in deze vrouwenbehandelgroep. In een veilige omgeving gaan ze de strijd tegen hun verslaving aan.

Leefgebieden
"Het ontwikkelen van een behandeltraject dat zich specifiek op vrouwen richt, is mede tot stand gekomen vanuit wensen van cliënten zelf. We hebben bij de totstandkoming van dit nieuwe traject gebruik gemaakt van jarenlange expertise die De Hoop heeft opgedaan met verschillende behandelmethoden," legt Petronella de Haan, manager verslavingszorg van De Hoop ggz, uit. "Tijdens de behandeling brengen we alle leefgebieden van de vrouw in kaart en gaan daarmee aan de slag. De behandeling krijgt vorm met de inzet van een klein, vast team van deskundigen en ervaringsdeskundigen. Dit team staat de cliënt gedurende het gehele zorgtraject terzijde."

12 stappen
Het Challenge Vrouwenprogramma is een kort, intramuraal, intensief behandelprogramma, gebaseerd op het zogenaamde 'Minnesotamodel'. Dit model betreft behandeling op basis van de 12 stappen van de AA (Anonieme Alcoholisten) binnen een professionele behandelsetting. Naast de trainingen en begeleiding is de groepsdynamiek hier van essentieel belang. Het doel van de behandeling is verslavingsgedrag te doorbreken.

Meer info
Voor meer informatie over het Challenge Vrouwenprogramma kan men terecht op www.dehoop.org/verslavingszorgvrouwen of bij het Informatiecentrum van De Hoop ggz: info@dehoop.org of tel. 078-6111 222.


Meer informatie


Ervaringsverhalen